2020 Audi A3 Sportback resmi olarak tanıtıldı

AvatarYazar:

Almanya merkezli dünya otomobil devi Audi, büyük bir merakla beklenen ve baştan aşağı yenilenen dördüncü nesil Audi A3 Sportback modelini tanıttı. Düzenlenen dijital bir lansman ile tanıtılan Audi A3 Sportback, lüks kompakt sınıfındaki BMW 1 Serisi ve Mercedes-Benz A-Serisi’nin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Volkswagen Grup bünyesinde faaliyet gösteren dünya otomobil devi Audi, genç müşterilerinin isteklerini göz önünde bulundurarak daha agresif, daha keskin, daha modern ve daha aerodinamik bir şekilde baştan aşağı yenilediği 2020 Audi A3 Sportback modelini resmi olarak tanıttı. İşte karşınızda nesil Audi A3 Sportback!

2020 Audi A3 Sportback resmi olarak tanıtıldı (1)

Yeni nesil tasarım, yeni nesil detaylar

Audi markasının yeni tasarım anlayışını başarılı bir şekilde temsil eden 2020 Audi A3 Sportback, boyutları ve genel görüntüsü itibariyle bir önceki nesile benzese bile daha modern ve daha şık bir otomobile dönüşmeyi başarmış. Yeni ve daha büyük petek desenli altıgen ızgara, yeni köşeli hava girişleri, yeni LED farları ve yeni kaslı yapısı 2020 Audi A3 Sportback modelini önceki modele göre daha ön plana çıkartıyor.

Yenilenen ve dijitalleşen iç mekan

Önceki modele kıyasla iç mekan tasarımı baştan aşağı yenilenen 2020 Audi A3 Sportback, daha spor, daha modern, daha keskin ve daha dijital bir iç mekan tasarımı sunuyor. Yenilenen iç mekan tasarımının en dikkat çekici kısmı ise önceki modele kıyasla daha büyük ve tamamen konsolun içine gömülü 12.3 büyüklüğündeki bilgi-eğlence ekranı. Eski iç mekan tasarımından hiç bir esinti taşımayan 2020 Audi A3 Sportback, ayrıca orta konsolunda bir start/stop düğmesine, hızlı USB şarj girişlerine ve kablosuz şarj ünitesine de sahip.

2020 Audi A3 Sportback resmi olarak tanıtıldı (2)

Daha güçlü motor seçenekleri

2020 Audi A3 Sportback, ilk etapta üç farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. Satışa sunulacak motor seçenekleri şu şekilde: 150 beygir gücündeki 1.5 litre TFSI benzinli motor, 116 beygir gücündeki 2.0 litre TDI dizel motor ve 150 beygir gücündeki 2.0 litre TDI motor. Önden çekişli olarak açıklanan bu motorlar, gücü tekerleklere 6 ileri manuel veya 7 ileri S-Tronic şanzıman ile aktaracak. 2020 Audi A3 Sportback modelinin ilerleyen zamanlarda yeni motor seçeneklerine de sahip olacağı açıklandı.

Avrupa`da ön siparişe açıldı

Audi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre birçok Avrupa ülkesinde ön siparişe açılan ve Mayıs 2020 itibariyle müşterilere teslim edilecek 2020 Audi A3 Sportback, 28.900 Euro başlangıç fiyat etiketine sahip olacak. Otomobilin fiyatı motor seçeneği ve donanım özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. 2020 Audi A3 Sportback`in en kısa zamanda Türkiye`dede satışa sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir