2020 Seat Leon’un tanıtım tarihi açıklandı

AvatarYazar:

İspanya merkezli otomobil üreticisi Seat, yenilenen tasarımı ve yepyeni teknolojileriyle büyük bir merakla beklenen yeni Leon modelinin tanıtım tarihini açıkladı. “Lights the way in the segment” sloganıyla yayınladığı tanıtım videosunda özellikle aracın aydınlatmalarına dikkat çeken Seat, dördüncü nesil Leon modelinin 28 Ocak 2020 tarihinde tanıtılacağını açıkladı.

Almanya merkezli otomobil devi Volkswagen`nin bünyesinde bulundurduğu İspanyol üretici Seat, müjdeyi verdi ve dördüncü nesil Leon modelinin tanıtım tarihini açıkladı. İspanya dışında da oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan Seat Leon, yenilenen tasarımı ve yepyeni teknolojileriyle ilk kez 28 Ocak 2020 tarihinde görücüye çıkarılacak.

2020 Seat Leon (3)

Volkswagen Grubu’nun MQB platformu üzerinde yükselmeye devam edecek olan 2020 Seat Leon, 1.0, 1.5 litre benzinli ve 1.6 litre dizel motor seçeneklerinden güç alacak. Aynı zamanda otomobilin hafif hibrit teknolojisine de yer vermesi bekleniyor. Eğer hibrit versiyonu satışa sunulursa, aracın 50 kilometre menzil sunması bekleniyor.

Ülkemizde de özellikle genç kitle tarafından en çok tercih edilen otomobil markalarından biri olan Seat, yaptığı açıklamada dördüncü nesil Leon modelinde zaten güçlü olan Leon karakterini yenilerken, aracın gelişmiş aydınlatma teknolojileri ile donatıldığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir