ABD`de 1 milyon kullanıcı Netflix`ten Disney Plus`a geçiş yaptı

AvatarYazar:

12 Kasım 2019 tarihinde yayın hayatına başlayan online dizi ve film izleme platformu Disney Plus, dijital yayın pazarındaki en büyük ve en güçlü rakibi Netflix`ten 1 milyon abone çalmayı başardı. Yayın hayatına başladığı gün 10 milyon aboneye ulaşan ve şuan tahmini olarak 25 milyondan fazla abonesi olduğu düşünülen Disney Plus, ABD`deki 1 milyon Netflix kullanıcısını kendi tarafına çekmeyi başardı.

Dünyanın en büyük medya şirketi Disney, sahip olduğu geniş içerik yelpazesi sayesinde ABD`deki 1 milyon Netflix kullanıcısını kendi tarafına çekmeyi başardı. Marvel, Star Wars, National Geographic, Pixar ve Lucasfilm gibi içerikleri bünyesinde bulunduran ve Netflix`in aksine tüm özellikleri 6.99 dolar fiyatındaki standart üyelik paketi ile kullanıma sunan Disney, Netflix`in ilerleyen günlerde daha çok kan kaybedeceğini düşünüyor.

Dijital yayın sektöründe uzun yıllardır devam eden liderliğini sürdürmek isteyen ve bunun için çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Netflix`in tüm dünyada yaklaşık 160-165 milyon kullanıcısı olduğunu da belirtelim. Disney Plus`ın sahip olduğu geniş içerik yelpazesi ile yakaladığı bu yükseliş gayet başarılı, ancak Netflix gibi güçlü bir rakibi de alt etmek çok zor. Anladığımız kadarıyla 2020 yılında Netflix, Disney ve unutulan ancak en tehlikeli rakiplerden biri olan Apple`ın birbirleri arasındaki rekabeti izleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir