Apple, 1.8 trilyon dolar ile yeniden dünyanın en değerli şirketi oldu

Oğuzhan ElmasYazar:

2020 mali yılının üçüncü çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıklayan teknoloji devi Apple, 1.8 trilyon dolar piyasa değeri ile yeniden dünyanın en değerli şirketi oldu. Uzun yıllar Apple`ın sahibi olduğu bu unvan kısa süreliğine Suudi Arabistan Devleti`ne ait petrol ve doğalgaz şirketi Saudi Aramco`ya geçmişti.

Kısa bir süre önce 1.7 trilyon dolar piyasa değeri ile halka arz edilen Suudi Arabistan Devleti`ne ait petrol ve doğalgaz şirketi Saudi Aramco, Apple`ı geride bırakmış ve dünyanın en değerli şirketi olmuştu. 2020 yılının üçüncü çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıklayan Apple, finansal sonuçlarının ardından %10’luk bir değer kazandı ve yeniden dünyanın en değerli şirketi olmayı başardı.

COVID-19 salgınına rağmen yıl genelinde büyümeye ve kâr etmeye devam eden Apple, diğer tüm şirketlere nazaran gayet olumlu bir tablo çizmeye devam ediyor. Hisse bedeli 425 dolara ulaşan Apple, son çeyrek ile birlikte yüzde 11’lik bir büyüme yakaladı ve 11,25 milyar dolar kâr elde etti. Şirketin bu yükselişinin, Eylül`de tanıtılması beklenen yeni iPhone modelleri ile birlikte devam edeceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir