Apple, bugüne kadarki en büyük Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın programını açıkladı

Oğuzhan ElmasYazar:

31. yılına ulaşan WWDC 2020, 23 milyondan fazla üyesi olan küresel Apple geliştirici topluluğunu 22 – 26 Haziran tarihleri arasında daha önce görülmemiş bir şekilde sanal yolla bir araya getirerek bugüne kadarki en büyük WWDC olacak. Apple açıkladığı WWDC 2020 programında, keynote etkinliğinin ve Platforms State of the Union oturumunun saatleri ve geliştiricilerin iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS’in geleceği hakkında nasıl bilgi edinebilecekleri ve Apple mühendisleriyle nasıl bağlantı kurabilecekleri hakkında bilgiler veriyor.

Özel Etkinlik Sunumu

Bu yıl içinde tüm Apple platformlarına gelecek olan heyecan verici yeni inovasyonları ve güncellemeleri keşfedin. Keynote etkinliği apple.com, Apple Developer uygulaması, Apple Developer web sitesi, Apple TV uygulaması ve YouTube aracılığıyla doğrudan Apple Park’tan yayınlanacak. Yayın sona erdikten sonra isteğe bağlı olarak yeniden oynatılabilecek. Etkinlik 22 Haziran TSİ 20:00`da, PDT ile 10:00`da gerçekleştirilecek.

Platforms State of the Union

iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS’teki en yeni gelişmeleri derinlemesine ele alan Apple mühendislerini doğrudan dinlenebilecek. State of the Union oturumu istek üzerine Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi aracılığıyla izlenebilecek. Oturum TSİ 23 Haziran 00:00`da, PDT ile 22 Haziran 14:00`da gerçekleştirilecek.

100’ün Üzerinde Mühendislik Oturumu

23 Haziran’dan itibaren geliştiriciler, Apple mühendisleri tarafından yönetilen teknik ve tasarım odaklı 100’den fazla oturumda yeni nesil uygulamaları nasıl geliştirebileceklerini öğrenme imkanına sahip olacaklar. Videolar 23-26 Haziran tarihleri arasında her gün TSİ 20:00`da, PDT ile 10:00’da yüklenecek. Videolar iPhone, iPad ve Apple TV’deki Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde izlenebilecek.

Yepyeni Apple Geliştirici Forumları

Yepyeni Apple Geliştirici Forumları geliştirici topluluğunun sorularının yanıtlarını alabilecekleri ve teknik tartışmalar yapabilecekleri 1.000’in üzerinde Apple mühendisiyle bağlantıya geçmelerini sağlayacak. WWDC’nin ilk gününden itibaren herkes forumda arama yapabilecek, forum tartışmalarını izleyebilecek ve Apple Geliştirici Programı üyeleri kendi sorularını göndererek doğrudan Apple uzmanlarından bilgi alabilecek.

Bire Bir Geliştirici Laboratuvarları

Geliştiriciler, Apple platformlarındaki en yeni gelişmelere katkıda bulunmuş Apple mühendislerinden randevu talep edebilecekler. Bu laboratuvarlarda bire bir teknik rehberlik ve yeni özelliklerini nasıl uygulanacağıyla ilgili derinlemesine bilgi sağlanacak. Geliştirici Laboratuvarları, yer olduğu ölçüde Apple Geliştirici Programı üyelerine açık olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir