Apple, Google, Facebook ve Amazon rekabet konusunda ifade verecek

Oğuzhan ElmasYazar:

Teknoloji şirketlerinin internet alanındaki rekabeti ile ilgili bir soruşturma başlatan ABD Hükümeti, dört büyük teknoloji şirketi Apple, Google, Facebook ve Amazon CEO`larını ifadeye çağırdı. Eğer tüm CEO`lar ifade vermeyi kabul ederse Temmuz 2020`de gerçekleşecek soruşturma, ABD`nin en kapsamlı ve büyük soruşturmalarından biri olacak.

Amerika Birleşik Devletleri`nin şimdiye kadar ki en kapsamlı ve en büyük soruşturmalarından birini başlatmaya hazırlanan ABD Hükümeti, teknoloji şirketlerinin internet alanındaki rekabetini araştırmak istiyor. Bu kapsamda soruşturma başlatan ABD, dört büyük teknoloji şirketi Apple, Google, Facebook ve Amazon CEO`larını ifadeye çağırdı. CEO`lar ifade vermeyi kabul edebilir, ifade vermesi için bir temsilci gönderebilir veya hiç ifade vermeyi kabul etmeyebilirler.

Şirketlere gönderdiği davet mektupları ile rekabet konusunda bir soruşturma başlattığını ve bu kapsamda dört büyük teknoloji şirketinin CEO`larını ifadeye çağırdığını belirten ABD, soruşturma ile ilgili tüm detayları paylaştı ve şirketlerden 14 Temmuz 2020 tarihine kadar yanıt vermelerini istedi. Şirketlerin yapılan çağrıya olumlu yanıt vermesi ve tüm CEO`ların ifade vermesi bekleniyor.

Başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermeye hazırlanan dört büyük teknoloji şirketinin herhangi bir suç ve iddia ile karşı karşıya kalıp kalmayacağı henüz bilinmiyor. Soruşturma ve soruşturmanın sonucu ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir