Apple, iPhone 12 serisinin birkaç hafta gecikeceğini açıkladı

Oğuzhan ElmasYazar:

Apple, tüm dünyada büyük bir merakla beklenen iPhone 12 serisinin birkaç hafta gecikeceğini açıkladı. 2020 yılının üçüncü çeyrek mali değerlendirme toplantısı sonrasında Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Direktörü Luca Maestri tarafından yapılan bu açıklama Apple hayranlarını biraz üzdü.

2020 mali yılının üçüncü çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıklayan teknoloji devi Apple, bir süredir gündemi meşgul eden sorunun cevabını verdi ve iPhone 12 serisinin gecikeceğini resmi olarak açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Direktörü Luca Maestri, “Bildiğiniz gibi, geçen yıl iPhone 11 serisini Eylül sonunda satmaya başladık. Bu yılda, iPhone 12 serisinin birkaç hafta gecikeceğini ön görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Luca Maestri tarafından yapılan bu açıklama Apple hayranlarını üzerken, “Eylül`de tanıtılması beklenen iPhone 12 serisinin tanıtım tarihinde de bir gecikme olacak mı?” sorusunu da akıllara getirdi. Serinin gecikme sebebini açıklamayan Maestri, tanıtım tarihi ile ilgili de herhangi bir açıklama yapmadı.

2020 mali yılının üçüncü çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıklayan ve olumlu tablo sonrasında yüzde 10’luk bir değer kazanarak yeniden dünyanın en değerli şirketi olan Apple, yapılan bu açıklamaya göre, yeni iPhone serisini Eylül sonunda veya Ekim ortasında satışa sunacak. Son çeyrek ile yüzde 11’lik bir büyüme yakalayan ve 11,25 milyar dolar kâr elde eden şirketin bu yükselişinin, iPhone 12 serisi ile devam edeceği ön görülüyor.

Normal şartlarda önümüzdeki Eylül ayında düzenlenmesi ve iPhone 12 serisine ev sahipliği yapması beklenen “Apple Sonbahar Özel Etkinliği“, aynı zamanda Apple Watch Series 6 ve yeni Mac modellerine de ev sahipliği yapacak. Etkinlik kapsamında bir sürü daha sürpriz bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir