Apple Watch Series 5, Türkiye`de satışa sunuldu

AvatarYazar:

ABD merkezli teknoloji devi Apple, tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılanan en yeni ve şimdiye kadar ki en güçlü akıllı saat modelini Türkiye`de satışa sundu. İşte Apple Watch Series 5`in Türkiye satış fiyatı!

Apple, dünyanın en güçlü ve en gelişmiş akıllı saat modelini Türkiye`de satışa sundu. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ile birlikte satışa sunulan Apple Watch Series 5, artık resmi olarak apple.com.tr adresinden, Apple Store mağazalarından ve Apple Yetkili Satıcılarından satın alınabiliyor.

İşte Apple Türkiye tarafından açıklanan Apple Watch Series 5 fiyatları

  • Apple Watch Series 5 40 mm: 3099 TL
  • Apple Watch Series 5 44 mm: 3299 TL

Apple Watch Series 5 Özellikleri

Apple Watch Series 5, zamanın ve önemli bilgilerin her zaman görünür olmasını sağlayan yenilikçi bir ekrana sahiptir. Her saat yeni ekran için titiz bir şekilde optimize edildi. Pil ömrünü korumak için, kullanıcı bileğini indirdiğinde ekran soluklaşıyor ve kullanıcı bileğini kaldırdığında veya dokunduğunda ekran tam parlaklığına geri dönüyor. Bu yeni özelliği sunmak için, sektördeki tek düşük sıcaklık polisilikon ekran (LTPO), ultra düşük güç harcayan ekran sürücüsü, verimli güç yönetimi entegre devresi ve yeni ortam ışığı sensörü gibi çeşitli gelişmiş teknolojiler birlikte çalışıyor. Donanım inovasyonu ve inanılmaz yazılım tasarımının birlikteliği Apple Watch Series 5’in 18 saat pil ömrü sunmasını sağlıyor.

Apple Watch Series 5, Türkiye`de satışa sunuldu (1)

Navigasyon

Apple Watch Series 5’teki güncellenmiş konum özellikleri müşterilere gün boyunca kullanmaları için daha gelişmiş navigasyon araçları sağlıyor. Yeni yerleşik pusular ve güncellenmiş Harita uygulaması kullanıcıların hangi yolda olduklarını görmelerine imkan veriyor. Apple Watch Series 5 ile müşteriler istikamet, yokuş, enlem, boylam ve yükseklik göstergesini görmek için yeni Pusula uygulamasını kullanabilirler. Kullanıcılar, yönü tek bakışta görebilmek için saat kadranlarına üç yeni Pusula komplikasyonundan birini ekleyebilirler.

Uluslararası Acil Arama

Apple Watch Series 5’in Cellular modellerine sahip kullanıcılar, daha da yüksek bir kişisel güvenlik için, cihazın ilk olarak nereden satın alındığından veya hücresel bağlantı tarifesinin etkinleştirilip etkinleştirilmediğinden bağımsız olarak uluslararası aramalar kapsamında acil servisleri de arayabilirler. Uluslararası acil arama özelliği, etkinleştirildiği takdirde, düşme algılama özelliğiyle de birlikte çalışır. Böylece, Apple Watch kullanıcı sert bir şekilde düştüğü ve yaklaşık bir dakika hareketsiz kaldığı takdirde otomatik olarak bir acil servisi arar.

Apple Watch Series 5, Türkiye`de satışa sunuldu (2)

WatchOS 6

Watch OS 6 ile, kullanıcılara adet döngüleriyle ilgili önemli bilgileri kaydetme ve sonraki regl dönemleri ve doğurganlık pencerelerinin tahmini zamanlarını Apple Watch’un kullanışlılığıyla görme olanağı veren yeni Döngü İzleme uygulaması gibi ek sağlık ve fitness özellikleri geliyor.3 Gürültü uygulaması kullanıcıların, konserler ve spor etkinlikleri gibi ortamlarda işitme üzerinde olumsuz bir etkisi olabilecek ortam sesi seviyelerini anlamalarına yardımcı olur ve iPhone’daki kaydettikleri gelişmeyi daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için aktivite örüntülerinin uzun dönemli bir görüntüsünü sağlar. Watch OS 6 ile, favori uygulamalara daha hızlı erişmek için kolayca özelleştirilebilen Meridian, Modular Compact ve Solar Dial gibi yeni dinamik saat kadranları da geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir