Apple Watch Series 5`in Türkiye fiyatı açıklandı

Oğuzhan ElmasYazar:

Apple, 10 Eylül`de düzenlediği iPhone etkinliğiyle birlikte resmi olarak tanıttığı en yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 5`in Türkiye çıkış tarihini ve fiyatını açıkladı. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, Apple Watch Series 5, 18 Ekim 2019 itibariyle apple.com.tr adresinde, App Store uygulamasında, Apple Store mağazalarında ve Apple Yetkili Satıcılarında satışa sunulacak.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, en yeni ve şimdiye kadar ki en güçlü akıllı saat modelini Türkiye`de satışa sunmaya hazırlanıyor. 20 Ekim 2019 tarihinde Avrupa`da satışa sunulan Apple Watch Series 5, Apple tarafından yapılan resmi açıklama göre, 18 Ekim 2019 itibariyle ülkemizde satışa sunulacak. İşte ülkemizde merakla beklenen Apple Watch Series 5 akıllı saat modelinin Türkiye satış fiyatı!

Apple Watch Series 5 Türkiye fiyatları

  • Apple Watch Series 5 40 mm: 3099 TL
  • Apple Watch Series 5 44 mm: 3299 TL

Apple Watch Series 5 Özellikleri

Hep Açık Retina Ekran

Apple Watch Series 5, zamanın ve önemli bilgilerin her zaman görünür olmasını sağlayan yenilikçi bir ekrana sahiptir. Her saat yeni ekran için titiz bir şekilde optimize edildi. Pil ömrünü korumak için, kullanıcı bileğini indirdiğinde ekran soluklaşıyor ve kullanıcı bileğini kaldırdığında veya dokunduğunda ekran tam parlaklığına geri dönüyor. Bu yeni özelliği sunmak için, sektördeki tek düşük sıcaklık polisilikon ekran (LTPO), ultra düşük güç harcayan ekran sürücüsü, verimli güç yönetimi entegre devresi ve yeni ortam ışığı sensörü gibi çeşitli gelişmiş teknolojiler birlikte çalışıyor. Donanım inovasyonu ve inanılmaz yazılım tasarımının birlikteliği Apple Watch Series 5’in 18 saat pil ömrü sunmasını sağlıyor.

Apple Watch Series 5`in Türkiye fiyatı açıklandı (1)

Navigasyon

Apple Watch Series 5’teki güncellenmiş konum özellikleri müşterilere gün boyunca kullanmaları için daha gelişmiş navigasyon araçları sağlıyor. Yeni yerleşik pusular ve güncellenmiş Harita uygulaması kullanıcıların hangi yolda olduklarını görmelerine imkan veriyor. Apple Watch Series 5 ile müşteriler istikamet, yokuş, enlem, boylam ve yükseklik göstergesini görmek için yeni Pusula uygulamasını kullanabilirler. Kullanıcılar, yönü tek bakışta görebilmek için saat kadranlarına üç yeni Pusula komplikasyonundan birini ekleyebilirler.

Uluslararası Acil Arama

Apple Watch Series 5’in Cellular modellerine sahip kullanıcılar, daha da yüksek bir kişisel güvenlik için, cihazın ilk olarak nereden satın alındığından veya hücresel bağlantı tarifesinin etkinleştirilip etkinleştirilmediğinden bağımsız olarak uluslararası aramalar kapsamında acil servisleri de arayabilirler. Uluslararası acil arama özelliği, etkinleştirildiği takdirde, düşme algılama özelliğiyle de birlikte çalışır. Böylece, Apple Watch kullanıcı sert bir şekilde düştüğü ve yaklaşık bir dakika hareketsiz kaldığı takdirde otomatik olarak bir acil servisi arar.

Apple Watch Series 5`in Türkiye fiyatı açıklandı (2)

WatchOS 6

Watch OS 6 ile, kullanıcılara adet döngüleriyle ilgili önemli bilgileri kaydetme ve sonraki regl dönemleri ve doğurganlık pencerelerinin tahmini zamanlarını Apple Watch’un kullanışlılığıyla görme olanağı veren yeni Döngü İzleme uygulaması gibi ek sağlık ve fitness özellikleri geliyor.3 Gürültü uygulaması kullanıcıların, konserler ve spor etkinlikleri gibi ortamlarda işitme üzerinde olumsuz bir etkisi olabilecek ortam sesi seviyelerini anlamalarına yardımcı olur ve iPhone’daki kaydettikleri gelişmeyi daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için aktivite örüntülerinin uzun dönemli bir görüntüsünü sağlar. Watch OS 6 ile, favori uygulamalara daha hızlı erişmek için kolayca özelleştirilebilen Meridian, Modular Compact ve Solar Dial gibi yeni dinamik saat kadranları da geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir