Apple, yoğun talep nedeniyle iPhone 11 üretimini arttırıyor

AvatarYazar:

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 10 Eylül 2019 tarihinde resmi olarak tanıttığı ve tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılanan iPhone 11 ailesinin üretimini arttırıyor. Yapılan açıklamaya göre, yoğun talep nedeniyle iPhone 11 üretimlerini yüzde 10 seviyesinde arttıracak olan Apple, böylelikle ekstra 8 milyon yeni iPhone üretecek.

Tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılanan iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, satış rakamlarını altüst etmeye devam ediyor. Daha önce yaptığı bir açıklama ile satış rakamlarının tahminlerin üzerinde olduğunu ve en çok talep alan modelin iPhone 11 Pro olduğunu belirten Apple, yoğun talep nedeniyle iPhone 11 üretimlerinin yüzde 10 seviyesinde arttırılacağını açıkladı.

Apple, yoğun talep nedeniyle iPhone 11 üretimini arttırıyor (1)

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin toplam satış rakamları ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmayan Apple, üretim tarafında yapılan bu yüzde 10 seviyesindeki artış ile ekstra 8 milyon yeni iPhone üretecek. Bu rakam, aynı zamanda Google`ın bu yılki toplam akıllı telefon satışa eşdeğer.

iPhone 11 ailesi Türkiye`de ne zaman satışa sunulacak?

Apple, dünyanın en güçlü ve en gelişmiş akıllı telefonları iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max`in Türkiye çıkış tarihini açıkladı. Apple Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre iPhone 11 ailesi, 18 Ekim itibariyle apple.com.tr adresinde, App Store uygulamasında, Apple Store’larda, Apple Yetkili Satıcılarında ve belirli iletişim operatörlerinde satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir