Donald Trump, bir sonraki hedeflerinin Mars olduğunu açıkladı

Oğuzhan ElmasYazar:

ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı açıklama ile birlikte NASA`nın daha önce Ay yüzeyine ulaştığını ve bunun artık yeterince heyecan verici olmadığını ifade etti. Açıklamalarında NASA`nın 2024 yılında tekrar Ay yüzeyine çıkacağını belirten Trump, bir sonraki hedeflerinin Mars olduğunu açıkladı. Ay görevinin artık tamamlandığını ifade eden Donald Trump, NASA`nın gelecek uzay planlarıyla ilgili de önemli noktalara değindi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin uzay programı çalışmalarını yürüten NASA`nın 2024 yılında tekrar Ay yüzeyine çıkacağını açıklayan ABD Başkanı Donald Trump, ayrıca ilk kez bir kadın astronotun Artemis görevi ile birlikte Ay yüzeyine ineceğini belirtti. Tüm bu açıklamalarının yanı sıra Ay görevlerinin artık tamamlandığını ve bunun artık yeterince heyecan verici olmadığını ifade eden Donald Trump, bir sonraki hedeflerinin kesinlikle Mars olması gerektiğini açıkladı.

Donald Trump, bir sonraki hedeflerinin Mars olduğunu açıkladı (1)

Avustralya Başbakanı Scott Morrison ile Beyaz Saray`da yaptığı toplantı sonrası konuyla ilgili: “Ay yüzeyine daha önce gittik. Ay`ın aslında bir fırlatma rampası olduğunu düşünüyorum ve bu artık o kadar da heyecan verici değil. Bir sonraki gerçek hedefimiz kesinlikle Mars olmalı.” ifadelerini kullanan Donald Trump, ayrıca Elon Musk’ın SpaceX ve Jeff Bezos’un Blue Origin şirketlerinin çalışmalarına da dikkat çekti.

SpaceX ve Blue Origin`ın ülkenin uzay programına önemli katkı sağladığını belirten Donald Trump: “Space ve Blue Origin şirketlerine destek veriyor ve onları önemsiyoruz. Zenginler, roket gemileri inşa etmeyi gerçekten biliyor ve seviyor. SpaceX ve Blue Origin şirketlerinin ülkemizin uzay programına önemli katkılar sağladığını rahatlıkla söyleyebilirim. Gerçekten çok başarılı işlere imza atıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir