Elektrikli scooter kiralama girişimi Martı, 25 milyon dolar yatırım aldı

Oğuzhan ElmasYazar:

2018 yılında Oğuz Alper Öktem tarafından kurulan ve ilk olarak 2019 yılının Mart ayında kullanıma sunulan elektrikli scooter kiralama girişimi Martı, 2020 yılı içinde tamamlanan tur ile birlikte 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

İlk olarak 2019 yılının Mart ayında kullanıma sunulan ve şimdilik İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Yalova, Antalya, Eskişehir ve Gaziantep şehirlerinde etkileşim gösteren Martı, Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Söz konusu yatırımın kimler tarafından yapıldığını ve şirketin değeri ile ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Martı, hedeflerinin kısa sürede 1 milyar dolar değerlemeye ulaşıp Turcorn olmak olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamada, Türkiye`nin teknoloji devi olma hedefi ile çalışmalarına devam ettiklerini belirten Martı, ülkemizde mobilite sektörünü kalkındırmak, vatandaşlarımıza konforlu ve çevreye duyarlı çözümler sunmak, yurt dışına örnek olmak ve önümüzdeki 3 yıla kadar milyarca dolar değer yaratmak istiyor. Son olarak 1000`e yakın çalışanı olduğunu ve 3 milyon kullanıcıya sahip olduğunu paylaşan Martı, kendilerine destek olan tüm büyükşehirlere teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir