Google, Temmuz 2021`e kadar uzaktan çalışmaya devam edecek

Oğuzhan ElmasYazar:

ABD merkezli teknoloji devi Google, COVID-19 salgını nedeniyle hayata geçirdiği uzaktan çalışma sisteminin Temmuz 2021`e kadar devam edeceğini açıkladı. Haziran 2020 itibariyle dünyanın farklı yerlerinde ofislerini yeniden açmaya başlayan Google, kritik pozisyonlar dışındaki diğer tüm çalışanlarının sağlığı için 1 yıl daha uzaktan çalışmasına izin verecek.

İlk olarak Aralık 2019`da ortaya çıkan ve 2020 yılının ilk günlerinden itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle uzaktan çalışma sistemini hayata geçiren Google, pozisyonu nedeniyle ofiste bulunması gereken çalışanları için sağlık önlemlerinin arttırıldığını ve kritik pozisyonlar dışındaki diğer tüm çalışanlarının Temmuz 2021`e kadar uzaktan çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

Tam zamanlı ve yarı zamanlı olmak üzere toplamda 200 bin çalışanı ilgilendiren bu karar, Google CEO’su Sundar Pichai ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından alındı. Son olarak çalışanlarına gönderdiği e-posta ile uzaktan çalışma sisteminin Aralık 2020`ye kadar devam edeceğini belirten Google CEO’su Sundar Pichai, gönderdiği yeni bir e-posta ile bu sistemin Temmuz 2021`e kadar devam edeceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir