Huawei, 2019 satış hedefini açıkladı

AvatarYazar:

2019 yılında büyük bir büyüme hedefleyen ve böylelikle tüm rakiplerini geride bırakmayı planlayan Huawei, bildiğiniz gibi ABD yönetimi ile büyük sıkıntılar yaşamış ve ticaret yasağı nedeniyle Google gibi ortaklarıyla ilişkilerini askıya almıştı. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen inancını kaybetmeyen Huawei, şimdiye kadar satılan akıllı telefon sayısını ve 2019 satış hedefini açıkladı.

2018 yılında büyük bir başarı göstererek 200 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştiren ve 2019 yılında hedefleri büyüyerek yıl içerisinde 300 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmeyi hedefleyen Huawei, ABD yönetimi tarafından uygulanan ticaret yasağı nedeniyle Google gibi büyük ortaklarıyla ilişkilerini askıya almış, Google servislerini kullanamamış, donanımsal konularda birçok büyük sorunla karşılaşmıştır.

Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen inancını kaybetmeyen ve müşterilerine sonuna kadar güvenen Huawei, şimdiye kadar 230 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmeyi başardı. Zira ticaret yasağı nedeniyle hedeflerini yeniden göz geçiren ve 2019 yılında 270 milyon adet akıllı telefon satışı planlayan Huawei, böylelikle hedefine neredeyse yaklaşmış durumda.

Konuyla ilgili şirket içerisinde bir toplantı gerçekleştiren Huawei CEO`su Richard Yu, şimdiye kadar 230 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirdiklerini, dördüncü çeyrek raporlarına göre ciddi şekilde düşük performans gösterdiklerini ancak yıl sonuna kadar 270 milyon akıllı telefon satmayı hedeflediğini açıkladı.

Rakiplerine göre yıl içerisinde büyük sorunlar ile karşılaşan ve her şeye rağmen bu sorunların üstesinden gelmek için gelinden geleni yapan Huawei`nin yıl sonuna kadar 270 milyon adet akıllı telefon satış hedefine gerçekleştiremese bile 2018 yılına göre gayet iyi bir büyüme gösterdiğini belirtmek ve tebrik etmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir