Huawei, 2020 yılında satmayı hedeflediği 5G destekli akıllı telefon sayısını açıkladı

AvatarYazar:

2019 yılında büyük bir büyüme hedefleyen ve böylelikle tüm rakiplerini geride bırakmayı planlayan Huawei, bildiğiniz gibi ABD yönetimi ile büyük sıkıntılar yaşamış ve ticaret yasağı nedeniyle Google gibi ortaklarıyla ilişkilerini askıya almıştı. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen yıl içerisinde 235 milyon akıllı telefon satmayı başaran Huawei, 2020 yılında satmayı hedeflediği 5G destekli akıllı telefon sayısını açıkladı.

2018 yılında büyük bir başarı göstererek 200 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştiren ve 2019 yılında hedefleri büyüyerek yıl içerisinde 300 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmeyi hedefleyen Huawei, ABD yönetimi tarafından uygulanan ticaret yasağı nedeniyle Google gibi büyük ortaklarıyla ilişkilerini askıya almış, Google servislerini kullanamamış, donanımsal konularda birçok büyük sorunla karşılaşmıştır.

Huawei Mate 30 Pro, 2020 yılında Türkiye`de satışa sunulacak (2)

Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen inancını kaybetmeyen ve müşterilerine sonuna kadar güvenen Huawei, şimdiye kadar 235 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmeyi başardı. Zira ticaret yasağı nedeniyle hedeflerini yeniden göz geçiren ve 2019 yılında 270 milyon adet akıllı telefon satışı planlayan şirket, böylelikle hedefine neredeyse yaklaşmış durumda.

Çok zor ancak gayet başarılı bir yıl geçirdiği görülen Huawei, 5G tarafında da oldukça iddialı görülüyor. Bu yıl içerisinde oldukça gelişen ve popüler bir hale gelen 5G teknolojisine büyük yatırımlar yapan şirket, 2020`de bu teknolojiye sahip 100 milyon akıllı telefon satmayı planlıyor. Öyle ki; 2020 yılında daha fazla 5G destekli akıllı telefon piyasaya sürecek olan Huawei için bu plan imkansız gibi görünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir