Huawei Mate 30 Pro, 2020 yılında Türkiye`de satışa sunulacak

AvatarYazar:

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei`nin geçtiğimiz Eylül ayında tanıttığı en yeni ve en güçlü amiral gemisi Mate 30 Pro, 2020 yılında Türkiye`de satışa sunulacak. Performans ve kamera tarafında bekleneni fazlasıyla karşılayan Mate 30 Pro`nun tek eksiği yazılım tarafında. Bildiğiniz gibi Mate 30 ailesi, ABD yönetiminin ticaret yasağı nedeniyle Google uygulamalarını kullanamıyor ve Android güncellemelerini alamıyor.

Huawei Mate 30 Pro, 2020 yılında Türkiye`de satışa sunulacak (1)

2019 yılında büyük bir büyüme hedefleyen ve böylelikle tüm rakiplerini geride bırakmayı planlayan Huawei, bildiğiniz gibi ABD yönetimi ile büyük sıkıntılar yaşamış ve ticaret yasağı nedeniyle Google gibi ortaklarıyla ilişkilerini askıya almıştı. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen inancını kaybetmeyen ve Mate 30 ailesini Google uygulamaları olmadan satışa sunan Huawei, Mate 30 Pro modelinin Ocak 2020`de Türkiye`de satışa sunulacağını açıkladı.

Ticaret yasağı nedeniyle Google gibi ortaklarıyla ilişkilerini askıya alan ve bu yüzden başarısız bir yıl geçirmesi ön görülen Huawei, şimdiye kadar 230 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmeyi başardı. Zira yaşanan olumsuzluklardan ötürü hedeflerini yeniden göz geçiren ve 2019 yılında 270 milyon adet akıllı telefon satışı planlayan Huawei, böylelikle hedefine neredeyse yaklaşmış durumda.

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro Teknik Özellikleri

Gücünü Kirin 990 işlemcisinden alan Mate 30 Pro, 8 GB RAM kapasitesinin yanı sıra 256 GB ve 512 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğine sahip. 6.53 inç büyüklüğünde 2K OLED ekran sunan Mate 30 Pro, kamera tarafında ise 40 MP + 40 MP + 8 MP + 3D ToF çözünürlüğünde dört arka kamera ve 32 MP çözünürlüğünde tek ön kamera kurulumuna sahip. 4.500 mAh batarya kapasitesi ile gelen akıllı telefonun Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmadı. Android 10 işletim sistemi ile birlikte gelen amiral gemisi, Google uygulamalarını kullanamıyor ve Android güncellemelerini alamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir