Huawei P40 serisinin tanıtım tarihi belli oldu

AvatarYazar:

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayından beri ABD yönetimi ile büyük sıkıntılar yaşayan ve bu sıkıntılar nedeniyle Google servislerini kullanamayan Huawei, şirketin en yeni ve en güçlü akıllı telefon modelleri konumunda yer alacak olan Huawei P40 ve P40 Pro`nun tanıtım tarihini açıkladı.

2018 yılını başarılı bir şekilde tamamlayan ve 2019 yılına 300 milyon akıllı telefon satma hedefiyle başlayan Huawei, bildiğiniz gibi ABD yönetimi ile büyük sıkıntılar yaşamış ve Google gibi büyük iş ortaklarıyla ilişkilerini askıya almıştı. Tüm bu problemlere rağmen güçlü bir şekilde ayakta durabilen Huawei, Google servislerini barındırmayacak olan Huawei P40 ve P40 Pro`nun tanıtım tarihini açıkladı.

Richard Yu, Huawei P40 serisinin tanıtım tarihini açıkladı

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ve Huawei P40 serisinin “Dünya’daki en güçlü 5G amiral gemisi” olacağını belirten Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, yeni P serisinin 26 Mart 2020 tarihinde tanıtılacağını açıkladı. Şirketin en yeni ve en güçlü akıllı telefon modelleri konumuna yerleşecek olan Huawei P40 ve P40 Pro, Fransa’nın başkenti Paris`te düzenlenecek bir etkinlik ile birlikte tanıtılacak.

Huawei P40 serisinin beklenen teknik özellikleri

26 Mart 2020 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris`te düzenlenecek etkinlik ile birlikte resmi olarak tanıtılacak olan Huawei P40 ve P40 Pro, gücünü Huawei`nin en yeni amiral gemisi işlemcisi Kirin 990 ve Kirin 990 5G`den alacak. Öte yandan ekrana gömülü çift ön kamera kurulumu ile birlikte gelmesi beklenen P40 serisinin arka tarafında ise 4 veya 5 kamera kurulumunun yer alması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir