iOS 13.1 Güncellemesi Türkiye’de Ne Zaman, Saat Kaçta Yayınlanacak?

AvatarYazar:

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 19 Eylül`de yayınladığı iOS 13 işletim sisteminin yeni güncellemesini yayınlamaya hazırlanıyor. iOS 13 işletim sisteminin henüz daha yeni yayınlandığını ve bununla birlikte bazı sorunların ortaya çıkabileceğini belirten Apple, iOS 13.1 güncellemesi ile tüm sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Ayrıca bazı kullanıcılar sorun yaşarken bazı kullanıcılar ise iOS 13 ile hiçbir sorun yaşamıyor. Eğer sizde iOS 13`de sorun yaşayanlardansanız, iOS 13.1 güncellemesini kesinlikle yüklemenizi öneriyoruz. Peki, iOS 13.1 güncellemesi Türkiye`de ne zaman, saat kaçta yayınlanacak?

10 Eylül`de düzenlediği etkinlik ile birlikte iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerini tanıtan ve tüm dünyada büyük bir ses getiren Apple, bildiğiniz gibi 19 Eylül itibariyle iOS 13 işletim sistemini herkes için kullanıma sundu. En yeni işletim sistemi sürümünü yayınlayan şirket, şimdi ise iOS 13.1 güncellemesini yayınlanmaya hazırlanıyor. Kullanıcıları tarafından gönderilen geri bildirimler doğrultusunda İOS 13 güncellemesini yükleyen bazı kullanıcıların sorun yaşabileceğini belirten Apple, iOS 13.1 ile tüm bu sorunların ortadan kalkacağını belirtti.

iOS 13.1 Güncellemesi Türkiye’de Ne Zaman, Saat Kaçta Yayınlanacak?

iOS 13 işletim sisteminin ilk güncellemesi olarak karşımıza çıkacak iOS 13.1`in 24 Eylül itibariyle yayınlanacağını açıklayan Apple, güncellemenin Türkiye`de saat 20:00 itibariyle kullanıma sunulacağını açıkladı. Bildiğiniz gibi İOS 13 güncellemesi saat 20:00’da yayınlanmıştı. Eğer sizde iOS 13`de sorun yaşayanlardansanız, iOS 13.1 güncellemesini kesinlikle yüklemenizi öneriyoruz.

İOS 13.1 Güncellemesi Alacak iPhone Modelleri

 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11
 • iPhone XS Max
 • iPhone XS
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 8
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 6S Plus
 • iPhone 6S
 • iPhone SE

iOS 13.1 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 19 Eylül`de yayınladığı iOS 13 işletim sisteminin yeni güncellemesini yayınlamaya hazırlanıyor. Peki, 24 Eylül itibariyle yayınlanacak iOS 13.1 güncellemesi nasıl yüklenir? Eğer yukarıda belirttiğimiz iPhone modellerinden birine sahipseniz ve iOS 13 güncellemesini yüklediyseniz, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi sayfalarını takip ederek iOS 13.1 güncellemesini kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

iOS 13 İşletim Sisteminin Bazı Özellikleri

Karanlık Mod Desteği: iPhone kullanıcılarının geri bildirimlerini dikkate alan teknoloji devi Apple, iOS 13 işletim sistemi ile uzun zamandır beklenen karanlık mod desteğini kullanıma sundu. Daha önce MacOS ile kullanıma sunulan karanlık mod özelliği, daha sağlıklı ve sade bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca tüm uygulamaların karanlık mod desteği verdiğini belirtelim.

Face ID Artık Daha Hızlı: Güvenlik güncellemeleri ile yıllardır kullanıcılarından övgü toplamayı başaran Apple, iOS 13 ile Face ID teknolojisinin yüzde 30 daha hızlı bir hale geldiğini açıkladı. Ayrıca Face ID`in yapılacak yeni güncellemeler ile daha da hızlanacağı gelen bilgiler arasında.

Apple Haritalar Yenilendi: iOS 13 işletim sistemini kullanıma sunan Apple, bununla birlikte Haritalar uygulamasını da yeniledi. Haritalar uygulamasının sokak görünümlerini yenileyen Apple, ayrıca Google Haritalar gibi kullanıcının sokakları gezebilmesine imkan taşıyan bir özelliği de kullanıma sundu. Özelliğin , 2019 yılının sonu itibariyle tam anlamıyla kullanılabileceği belirtiliyor.

Apple İle Giriş Yap: Kullanıcılarının güvenliğini önemseyen şirketler arasında ilk sırada yer alan Apple, iOS 13 işletim sistemi ile “Apple İle Giriş” yap seçeneğini de duyurdu. Kullanıcılar artık, kayıt için e-posta talep eden uygulamalara “Apple İle Giriş Yap” seçeneği ile giriş yapabilecek. Bu özellik, kullanıcı ile rastgele e-posta adresleri oluşturacak ve kullanıcının rahatsız edici e-postalar almasını önleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir