İstanbullu taksiciler yerli otomobile destek vermek için hazır

AvatarYazar:

Uzun zamandır büyük bir merakla beklenen Türkiye`nin yerli otomobili, 27 Aralık 2019`da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi olarak tanıtılacak. Geri sayım ve heyecanlı bekleyiş devam ederken, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’dan yerli otomobil ile ilgili önemli bir açıklama geldi.

İstanbullu taksiciler yerli otomobile destek vermek için hazır (1)

25 Haziran 2018 tarihinde Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Türkiye`nin yerli ve tamamen elektrikli otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor. Heyecanlı bekleyiş devam ederken, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’dan yerli otomobil ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Aksu, “Yerli otomobil görmemize gerek yok, 17 bin araca şimdiden talibiz.”

İstanbullu taksicilerin yerli otomobile destek vermek için hazır olduğunu belirten Aksu, açıklamalarına şu şekilde devam etti;

“ÖTV teşvikinin devamı hem araç parkını yenileyip müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermemizde, hem de yerli otomobil talebinde hareket kabiliyeti sağlayacaktır. Gerekli şartların oluşması durumunda, İstanbul’daki taksi filosunun yerli otomobille yenilenmesi mümkün olabilecek. Yerli otomobil projesi son yıllarda Türkiye’nin imza attığı sayısız mega projeden bir tanesi.

İstanbullu taksiciler yerli otomobile destek vermek için hazır (2)

Ekonomimizin daha da güçlenmesi; Türk sanayisinin ve otomotivinin bağımsızlığının perçinlenmesi adına bir vizyon projesi olarak gördüğümüz yerli otomobilin İstanbul taksileri tarafından kullanılması, söz konusu aracın dünyadaki tanıtımı için de büyük önem taşıyacaktır. İstanbul taksileri olarak yüksek sezonda günde 80 bin turist taşıyoruz. Ülkemizi ziyaret eden yabancı misafirlerimize bu araçlarımızla en iyi şekilde hizmet verip; hem ülkemizin hem de yerli otomobilimizin tanıtımını en iyi şekilde icra edeceğiz.”

27 Aralık 2019 Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtılacak olan Türkiye`nin yerli otomobili, tamamen elektrik enerjisinden güç alan bir elektrik motoru ile satışa sunulacak. Normal bir elektrik ünitesi ile 10 saatte şarj olabileceği söylenen otomobil, hızlı şarj üniteleri ile yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamen şarj olabilecek. Üç farklı model seçeneği ile tanıtılması beklenen yerli otomobili, Pininfarina adlı İtalyan tasarım firmasının K350 modeline benzeyeceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir