Katar, 2022 FIFA Dünya Kupası’ndaki ulaşım hizmetleri için Volkswagen ile anlaştı

Oğuzhan ElmasYazar:

2022 FIFA Dünya Kupası hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken Katar, ulaşım hizmetleri için Volkswagen ile anlaştı. Dünya Kupası süresince tamamen elektrikli, otonom ve temiz bir ulaşım sistemi oluşturmayı hedefleyen Katar, bu hedefini gerçekleştirmek için Almanya merkezli otomobil devi Volkswagen ile anlaştı.

Katar Yatırım Otoritesi, futbolseverler tarafından büyük bir heyecanla beklenen 2022 FIFA Dünya Kupası`nın ulaşım hizmetlerini Volkswagen`e emanet etti. Devrim niteliğinde bir karar alan ve Dünya Kupası süresince  sıfır emisyonlu, sessiz ve temiz bir ulaşım sistemi oluşturmayı hedefleyen Katar, bu alanda başarılı adımlar atan Volkswagen ile anlaştı.

Katar, 2022 FIFA Dünya Kupası’ndaki ulaşım hizmetleri için Volkswagen ile anlaştı (1)

Katar Yatırım Otoritesi ve Almanya merkezli otomobil devi Volkswagen arasında imzalanan anlaşma kapsamında 2022 FIFA Dünya Kupası`nın ulaşım hizmetleri Volkswagen tarafından üretilen Volkswagen I.D. Buzz adlı tamamen elektrikli minibüsler ile sağlanacak. I.D. Buzz minibüslerinin testlerine 2021 yılında başlanması bekleniyor.

Umarız, testlerine 2021 yılında başlanması beklenen I.D. Buzz adlı tamamen otonom ve elektrikli minibüsler 21 Kasım – 18 Aralık 2022 tarihleri arasında düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası`na kadar hazır hale getirilir. Test ve etkinlik tarihleri yakın görünse bile test ve üretim süreçlerinde hiç bir sorun yaşanmayacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir