MINI Electric Türkiye`de satışa sunuldu

Oğuzhan ElmasYazar:

Almanya merkezli otomobil devi BMW`nin bünyesinde faaliyetlerine devam eden MINI, tamamen elektrikli ilk seri üretim otomobil modeli MINI Electric`i Türkiye`de satışa sundu. 311 bin TL`den başlayan fiyatlarla satışa sunulan MINI Electric`in ülkemizdeki ilk sahibi ise İstanbul`da yaşayan Bora Atakol’un oldu. Atakol, tercihini Classic donanım paketi ve Metalik Gri renk seçeneğinden yana kullandı.

MINI, standart bir MINI Cooper üzerinde tasarlanan ve geliştirilen tamamen elektrikli MINI Electric modelini Türkiye`de satışa sundu. Ülkemizde büyük bir heyecanla karşılanan MINI Electric, 184 beygir güç ve 270 Nm tork üretebilen bir elektrikli motor teknolojisi ile karşımıza çıkıyor. Tam şarj ile 232 km menzil sunan MINI Elektric, 50 kW değerindeki hızlı şarj sayesinde 32.6 kWh kapasiteli pillerinin %80`ini yaklaşık 35 dakikada doldurabiliyor.

MINI Electric Türkiye`de satışa sunuldu (1)

Diğer MINI modellerinden farklı olarak iç mekanda 6.5 inç boyutunda yeni nesil bir gösterge paneli ile birlikte gelen MINI Electric, performans tarafında ise 0-60 km/s hızlanmasını 3.9 saniyede, 0-100 km/s hızlanmasını ise 7.3 saniyede tamamlıyor. Diğer detaylarına baktığımızda standart bir MINI Cooper modeliyle neredeyse aynı olan MINI Electric, bataryalarının da etkisiyle MINI Cooper modeline göre 145 kg daha ağır.

İkon tasarımı, yeni nesil yapısı ve teknolojisi, MINI Connected dokunmatik ekranı ve dört farklı sürüş modu ile kullanıcısına sürükleyici bir dijital deneyim yaşatan olan MINI Electric, Classic, Signature ve Iconic donanım paket seçenekleriyle Türkiye`de satışa sunuldu. Bu donanım paketleri, 311 bin TL, 335 bin TL ve 366 bin TL satış fiyatına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir