Netflix, ikinci orijinal Türk dizisi Atiye`yi yayınladı

AvatarYazar:

Dünyanın en geniş abone ağına sahip dizi ve film izleme platformu Netflix, ikinci orijinal Türk dizisi olan Atiye`yi yayınladı. Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün başrol olduğu Atiye, Yazar Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adlı eserinden uyarlanıyor ve mistik hikayeleri konu alıyor.

Türkiye yatırımlarına hız kesmeden devam eden ve ülkemizde 1.5 milyondan fazla ücretli aboneye sahip olan dijital yayın platformu Netflix, ikinci orijinal Türk dizisi olan Atiye`yi yayınladı. İlk sezonu 27 Aralık 2019 itibariyle yayınlanan Atiye, toplamda 8 bölümden oluşuyor. Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adlı eserinden uyarlanan dizi, mistik hikayeleri konu alıyor. Dizinin Netflix sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbullu bir ressam olan ve Göbeklitepe’de yapılan arkeolojik kazılara dahil olduktan sonra hayatı değişen Atiye`nin mistik hikayesini konu alan dizinin senaryosu Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal tarafından yazıldı. Yönetmenliğini Ozan Açıktan`ın üstlendiği Atiye`nin ikinci sezonuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Atiye Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir