PayPal, Facebook Libra`dan desteğini çekti

AvatarYazar:

ABD merkezli popüler online ödeme sistemi PayPal, sosyal medya devi Facebook`un uzun süredir piyasaya sürülmesi beklenen kripto para birimi Libra`dan desteğini çekti. Facebook Libra`nın ilk destekçileri arasında yer alan şirket, yaptığı açıklama ile bu durumu doğrularken, gelecek yıllarda yeniden kripto para birimine destek verebileceklerini belirtti.

Facebook’un kripto para birimi Libra, destekçilerini kaybetmeye devam ediyor. Uzun bir süredir piyasaya sürülmesi beklenen ve bazı yasal prosedürlerle başı dertte olan Libra, son olarak ilk destekçileri arasında yer alan PayPal`dan desteğini kaybetti. Kendi işine odaklanmak isteyen online ödeme sistemi PayPal, bu yönde aldığı karar ile Facebook Libra`dan desteğini çekti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan PayPal basın sözcüsü, “Libra’nın isteklerini desteklemeye devam ediyoruz ve gelecekte birlikte çalışma yolunda diyalogu sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz. Facebook, PayPal’la uzun zamandır devam eden ve değerli bir stratejik ortaktı ve Facebook ile çeşitli alanlarda ortak olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir