Volkswagen, 2023 yılına kadar 1 milyon elektrikli otomobil üretmeyi hedefliyor

AvatarYazar:

2019 yılı itibariyle büyük bir yenilenme sürecine giren ve geçtiğimiz Eylül ayında uzun zamandır merakla beklenen ilk elektrikli otomobil modeli ID.3`ü tanıtan Almanya merkezli otomobil devi Volkswagen, elektrikli otomobil pazarında büyük bir söz ve güç sahibi olmak istiyor. Şirketin hedefi 2023 yılına kadar 1 milyon elektrikli otomobil üretmek.

Volkswagen, 2023 yılına kadar 1 milyon elektrikli otomobil üretmeyi hedefliyor. Otomotiv sektöründe uzun zamandır büyük bir söz sahibi olan şirket, aynı başarıyı elektrikli otomobil pazarında da göstermek istiyor. Yenilenme süreci ile birlikte teknolojiye ve elektrikli otomobil sektörüne büyük yatırımlar hedefleyen şirket, VW ID.3 ile birlikte elektrikli otomobil pazarına sağlam bir giriş yapmak ve pazarda hakimiyet kurmak istiyor.

Volkswagen, 2023 yılına kadar 1 milyon elektrikli otomobil üretmeyi hedefliyor (1)

VW ID.3 modelini tanıtan ve tanıtımın hemen ardından önemli bir açıklama yaparak 2025 yılına kadar 1 milyon elektrikli otomobil üretmeyi hedeflediklerini belirten Volkswagen, hedefini güncelledi ve rakiplerine büyük bir gözdağı verdi. Şirketin yeni hedefi 2023 yılına kadar 1 milyon elektrikli otomobil üretmek. Uzmanlar tarafından yapılan incelemeler Volkswagen`in bu hedefi gerçekleştirebileceği yönünde.

Teknolojinin hızla geliştiği bu günlerde gelecek yatırımlarına büyük bir hızla devam eden Volkswagen, bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde 2022 FIFA Dünya Kupası`nın ulaşım hizmetleri için Katar ile anlaşmıştı. Bu anlaşma kapsamında 2022 FIFA Dünya Kupası`nın ulaşım hizmetleri Volkswagen tarafından üretilen VW I.D. Buzz adlı elektrikli minibüsler ile sağlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir