Volkswagen, Türkiye yatırımlarına devam edecek

AvatarYazar:

Almanya merkezli otomobil üreticisi Volkswagen’in Suriye’deki Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye yatırımlarını askıya aldığı yönündeki haberleri değerlendiren Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Volkswagen, “Türkiye yatırımlarına devam edecek.” ifadelerini kullandı. İşte tüm detaylar!

Bir süredir ülkemizdeki faaliyetlerine resmi olarak başlaması beklenen Almanya merkezli otomobil devi Volkswagen, bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Manisa merkezli Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi A.Ş. şirketini kurmuştu. Ancak ortaya çıkan ve dünya gündemine oturan bir haber; Volkswagen’in Türkiye yatırımlarını askıya aldığı yönünde bir endişe uyandırdı.

Volkswagen, Türkiye yatırımlarına devam edecek (1)

Volkswagen’in Suriye’deki Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye yatırımlarını askıya aldığı yönündeki haberleri değerlendiren Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, “Volkswagen şu anda yatırımını durdurmuş durumda değil. Bir kere bunu net ortaya koyalım. Volkswagen yatırımı devam edecek, çünkü şirket kuruldu. Bununla ilgili sürekli spekülasyonların çıkarılması hoş değil. Ben o noktada bir olumsuzluk görmüyorum” ifadelerini kullandı.

Yaptığı bu açıklama ile tüm haberleri yalanlayan ve endişelenecek bir durumun olmadığını tekrarlayan Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Volkswagen`in ülkemizde yılda 200 bin ile 300 bin arası araç üretmeyi hedeflediğini de vurguladı. Volkswagen Turkey şirketi ve Manisa`daki fabrikası ile ülkemizdeki üretimlerine en kısa zamanda başlayacak olan Volkswagen, böylelikle ülkemize 1 milyar euro değerinde bir yatırım yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir