Yeni MacBook Air şimdi seveceğiniz daha fazla özelliğe sahip

AvatarYazar:

Apple dünyanın en sevilen dizüstü bilgisayarı MacBook Air’i daha hızlı performans, yeni Magic Keyboard, iki kat daha büyük depolama kapasitesi ve 7999 TL’den başlayan daha düşük fiyatlarla güncellediğini duyurdu. MacBook Air eğitime özel olarak da 7519,05 TL fiyatla sunuluyor. Yeni MacBook Air, müşterilerin günlük işlerini kolayca halledebilmeleri ve daha fazla oyun oynayabilmeleri için iki kata kadar daha hızlı CPU performansı ve yüzde 80’e kadar daha yüksek grafik performansı sağlıyor. Şimdi 256 GB’tan başlayan depolama kapasitesi seçenekleriyle sunulan MacBook Air, kullanıcılara daha da fazla film, fotoğraf ve dosya saklama olanağı veriyor. Canlı görüntüler ve net metinler sunan parlak 13 inç Retina ekranı, kolay giriş ve internet üzerinden güvenli alışveriş için Touch ID, büyük trackpad, tüm gün süren pil ömrü ve macOS Catalina’nın gücüyle bugüne kadarki en iyi MacBook Air.

“Öğrenciler ve ilk bilgisayarını satın alan tüketicilerden bilgisayarlarını yenilemek isteyen müşterilere kadar herkes Mac modellerini seviyor ve özellikle MacBook Air’e bayılıyor. Bugün MacBook Air’i, iki kat daha hızlı performans, yeni Magic Keyboard, iki kat daha büyük depolama kapasitesi, 7999 TL’den başlayan daha düşük bir fiyatla güncelliyoruz. Eğitime özel olarak da 7519,05 TL fiyatla sunuyoruz.” diyen Apple Mac ve iPad Ürün Pazarlama Direktörü Tom Boger, sözlerini şöyle sürdürdü: “Etkileyici, ince ve hafif tasarımı, parlak Retina ekranı, tüm gün süren pil ömrü ve macOS’in kullanım kolaylığı ve gücüyle MacBook Air dünyanın tüketicilere yönelik en iyi dizüstü bilgisayarı.”

Yeni MacBook Air şimdi seveceğiniz daha fazla özelliğe sahip (1)

Daha hızlı günlük performans

İlk kez dört çekirdekli işlemcilere sahip olan MacBook Air şimdi fotoğrafları organize etme, sunum hazırlama ve video düzenleme gibi günlük işlerde daha da yüksek hız sunuyor. 3.8 GHz’e kadar Turbo Boost hızına sunan 1.2 GHz dört çekirdekli Core i7’ye kadar en yeni 10. nesil Intel Core işlemcilere sahip MacBook Air, bir önceki nesle kıyasla iki kata kadar daha hızlı performans sağlıyor. MacBook Air, Intel Iris Plus Graphics ile yüzde 80’e kadar daha yüksek grafik performansı da sağlıyor. Böylece oyun oynamak ve video düzenlemek gibi yoğun grafik performansı gerektiren işlemler her zamankinden bile hızlı hale geliyor.

Yeni MacBook Air şimdi seveceğiniz daha fazla özelliğe sahip (2)

Yeni Magic Keyboard

MacBook Air’de, ilk olarak 16 inç MacBook Pro’da sunulan yeni Magic Keyboard da bulunuyor. Yeniden tasarlanan makas tipi mekanizma 1 mm tuş hareket mesafesiyle rahat ve dengeli bir his veriyor. Yön tuşlarının ters döndürülmüş “T” şekli ise bakmadan bulunmalarını kolaylaştırıyor. MacBook Air’in yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilen etkileyici unibody tasarımı altın, gümüş ve uzay grisi renk seçenekleriyle sunuluyor. 13 inç Retina ekran 4 milyondan fazla piksel ve milyonlarca renk sunuyor. Müşteriler böylece bir mail okurken, film seyrederken veya fotoğraflarını düzenlerken son derece net metinler ve gerçekçi görüntüler elde ediyor.

Yeni MacBook Air şimdi seveceğiniz daha fazla özelliğe sahip (3)

İki kat daha büyük depolama kapasitesi

MacBook Air’in en düşük depolama kapasitesi şimdi 256 GB, yani bir önceki neslin iki katı. Bu sayede müşteriler daha da fazla film, fotoğraf ve dosya saklayabiliyor. MacBook Air, daha da büyük depolama kapasitesine ihtiyaç duyan kullanıcılar için de bir önceki nesildeki maksimum depolama alanının iki katı olan 2 TB’a kadar SSD seçeneği ile de sunuluyor.

Yeni MacBook Air şimdi seveceğiniz daha fazla özelliğe sahip (4)

Yerleşik güvenlik ve gizlilik

MacBook Air, Apple’ın özel olarak tasarladığı ikinci nesil çip Apple T2 Security Chip ile geliyor. Bilgisayarı başlatma sürecinde yüklenen yazılımlara gizli bir şekilde müdahale edilip edilmediğini kontrol eden bu çip, SSD’de saklanan tüm verileri anında şifreliyor. Böylece MacBook Air ve T2 çipine sahip tüm Mac modelleri, dizüstü bilgisayarlardaki en güvenli başlatma sürecini ve depolamayı sunuyor. T2 ayrıca Touch ID bilgilerini de koruyor. Bu sayede, müşteriler Mac bilgisayarlarının kilidini açarken, online parola girerken veya internet üzerinden alışveriş yaparken bilgileri güvende kalıyor.

Yeni MacBook Air`ın Türkiye satış fiyatı

apple.com adresinden ve Apple Store uygulaması üzerinden satışa sunulan yeni MacBook Air, standart olarak 7999 TL, eğitime özel olarak ise 7519 TL başlangıç fiyat etiketine sahip. Önümüzdeki haftadan itibaren mağazalarda satışa sunulması beklenen yeni MacBook Air modelinin satış fiyatı yapılandırma seçenekleri ve aksesuarlara göre değişiklik gösterebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir