Yeni teknolojileri ve güncellenen tasarımı ile 2021 BMW M5 tanıtıldı

Oğuzhan ElmasYazar:

Almanya merkezli otomobil devi BMW, yepyeni teknolojik iyileştirmelere ev sahipliği yapan ve güncellenen tasarımı ile tüm beğenileri toplayan 2021 BMW M5 modelini tanıttı. Yedinci nesil BMW 5 serisinden ilham alınarak tasarlanan ve geliştirilen 2021 BMW M5, güçlü ve kaslı görüntüsünün yanı sıra 4.4 litrelik V8 çift turboşarjlı motor teknolojisi ile de dikkat çekiyor. İşte 2021 BMW M5 modelinin tüm detayları.

Ürettiği üst seviye standart ve M serisi performans otomobil modelleri ile kullanıcının beğenisini kazanan Almanya merkezli otomobil devi BMW, yepyeni teknolojilere ev sahipliği yapan ve güncellenen tasarımıyla adeta kullanıcının başını döndüren yeni BMW M5 modelini tanıttı. Yepyeni tasarım detayları ile dikkat çeken 2021 BMW M5, güçlü motor seçenekleri ile birlikte geliyor. 4.4 litrelik V8 çift turboşarjlı motordan güç alan BMW M5, standart M5 ve M5 Competition olmak üzere iki farklı versiyon ile karşımıza çıkıyor. Standart M5, 600 beygir güç ve 750 Nm tork üretirken M5 Competition ise 617 beygir güç üretiyor. Standart M5`in 0-100 km/s hızlanma süresi 3.4 saniye, M5 Competition’un ise 3.1 saniye olarak açıklandı. Her iki modelinde hız limiti 250 km olarak sabitli, kullanıcılar eğer isterse M Drive paketini satın alabilir ve bu limiti 305 km hıza yükseltebilir. Sekiz vitesli otomatik şanzıman ile gelen 2021 BMW M5, ayrıca her iki versiyonda da Aktif M Diferansiyel teknolojisi ile motorun tüm gücünü dört tekerleğe dağıtabiliyor.

Yeni teknolojileri ve güncellenen tasarımı ile 2021 BMW M5 tanıtıldı (1)

Bir önceki modele göre yepyeni teknolojik iyileştirmeler içeren 2021 BMW M5, Apple CarPlay ve Android Auto destekli 12.3 inç boyutundaki bilgi-eğlence ekranı ile birlikte geliyor. Gösterge tarafında da 12.3 inçlik bir ekran tercih eden BMW, kişisel asistan, iç aydınlatma, uzaktan çalıştırma, yeni arka spoyler, geri görüş kamerası, dört bölgeli iklim kontrolü, kablosuz şarj ve Wi-Fi dağıtım noktası gibi özellikleri standart olarak sunacak. Güvenlik tarafında da yeni özellikler içeren 2021 BMW M5, kişisel asistan destekli şerit takip sistemi, acil fren sistemi, kör nokta tespit sistemi, çapraz trafik asistanı, otomatik uzun far asistanı ve gerçek zamanlı veri sunan BMW Haritalar gibi güvenlik özellikler sunuyor. Tüm bu güvenlik teknolojilerinin de 2021 BMW M5 ile standart olarak sunulacağını belirtelim. Otomobilin iç tasarımında Merino Leather koltuk tercih eden BMW, Silverstone, Aragon Brown ve Siyah renk seçeneklerini standart olarak sunuyor. 2021 BMW M5`in tüm detayları opsiyonel olarak değiştirilebilecek.

Yedinci nesil BMW 5 serisinden ilham alınarak tasarlanan ve geliştirilen 2021 BMW M5, M serilerine özgün parlak siyah kaplamalı ızgaralar ve aerodinamiği arttıran büyük hava girişleri ile birlikte geliyor. 2021 BMW M5`in tasarım tarafında diğer dikkat çeken detayları ise yenilenen ön tampon, LED farlar, arka tampon, 3D görünüm sunan stoplar, krom kaplamalı dört çıkışlı egzoz sistemi, difüzör ve 19 inç jantlar. Tüm bu detaylar, yenilikler, iyileştirmeler ve güncellemeler 2021 BMW M5`in tam bir performans canavarı olduğunu rahatlıkla belli ediyor. Yine tüm bu tasarım detaylarının da standart olarak sunulacağını belirtelim. Kullanıcılar, isteğe göre tasarım detaylarında da opsiyonel olarak değişiklik yapabilecek.

Yeni teknolojileri ve güncellenen tasarımı ile 2021 BMW M5 tanıtıldı (2)

Güç ve performans odaklı tasarlanan ve geliştirilen 2021 BMW M5, standart M5 ve M5 Competition olmak üzere iki farklı versiyon ile satışa sunulacak. Ağustos 2020 itibariyle ilk olarak Almanya`da satışa sunulacak olan 2021 BMW M5`in başlangıç satış fiyatı 120.900 Euro olarak belirlendi. BMW M5 Competition modelinin satış fiyatı ise 129.900 Euro olarak açıklandı. Ülkemizde de satışa sunulması beklenen performans canavarı otomobilin Türkiye satış fiyatı henüz belli değil. 2021 BMW M5`in Ocak veya Şubat 2021 itibariyle ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir