Yerli otomobilden heyecan verici paylaşım

AvatarYazar:

Uzun zamandır büyük bir merakla beklenen Türkiye`nin yerli otomobili, 27 Aralık 2019`da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi olarak tanıtılacak. Geri sayım devam ederken, Türkiye`nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) resmi Twitter hesabı üzerinden heyecan verici bir paylaşım yaptı.

25 Haziran 2018 tarihinde hayata geçirilen Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Türkiye`nin yerli ve %100 elektrikli otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor. Heyecanlı bekleyiş ve geri sayım devam ederken, Twitter hesabından bir paylaşım yapan Türkiye`nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli otomobilimiz ile ilgili heyecan verici bir detay paylaştı.


İlk kez 27 Aralık 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtılacak olan Türkiye`nin yerli otomobili, tamamen elektrik enerjisinden güç alan bir elektrik motoru ile satışa sunulacak. Normal bir elektrik ünitesi ile 10 saatte şarj olabileceği söylenen otomobil, hızlı şarj üniteleri ile yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamen şarj olabilecek.

Üç farklı model seçeneği ile tanıtılması beklenen Türkiye`nin yerli otomobili, Pininfarina adlı İtalyan tasarım firmasının K350 modeline benzeyeceği düşünülüyor. Zira bu düşünce, Türkiye`nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından yapılan paylaşım ile destekleniyor. Türkiye`nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), ayrıca yaptığı paylaşım ile her gün 14:00`da yerli otomobilden bir detay paylaşacağını da belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir