Yerli otomobilin tanıtım tarihi açıklandı

AvatarYazar:

Uzun zamandır büyük bir merakla beklenen Türkiye`nin yerli otomobilinin tanıtım tarihi açıklandı. İlk olarak 14 Aralık 2019 tarihinde tanıtılacağı açıklanan Türkiye`nin yerli otomobilinin tanıtım tarihi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun takvimi nedeniyle ertelenmişti. İşte, Türkiye`nin yerli otomobilinin tanıtım tarihi.

25 Haziran 2018 tarihinde hayata geçirilen Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Türkiye`nin yerli otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor. İlk olarak 14 Aralık 2019 tarihinde tanıtılacağı açıklanan ve daha sonra tanıtım tarihi ertelenen Türkiye`nin yerli ve tamamen elektrikli SUV otomobili, 27 Aralık 2019 tarihinde resmi olarak tanıtılacak.

Yerli otomobilin tanıtım tarihi açıklandı (1)

İlk kez 27 Aralık 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtılacak olan Türkiye`nin yerli otomobili, tamamen elektrik enerjisinden güç alan bir elektrik motoru ile satışa sunulacak. Normal bir elektrik ünitesi ile 10 saatte şarj olabileceği söylenen otomobil, hızlı şarj üniteleri ile yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamen şarj olabilecek.

Üç farklı model seçeneği ile tanıtılması beklenen Türkiye`nin yerli otomobili, tasarım tarafında da beklentiyi fazlasıyla karşılayacak gibi görünüyor. Zira otomobilinin tasarımı İtalyan imzası taşıyor. Ferrari, Alfa Romeo ve Maserati gibi önemli markaların tasarımlarını yapan Pininfarina, yerli otomobilinde tasarımına imzasını attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir